Pierogi ze świeżym szpinakiem

Pierogi ze szpinakiem | AniaGotuje.pl

Szpinak to nasze ulubione warzywo mamy nadzieje, że tym daniem trafimy w wasze kubki smakowe. Polecamy i smacznego! 🙂

Krok1:

Składniki na ciasto pierogowe:

~300g mąki pszennej,

~250ml gorącej wody,

~szczypta soli

Jak zrobić?

Większość mąki wysyp na blat, małą część zostaw na później, dodaj szczyptę soli. W kopczyku mąki zrób ręką dół, następnie wlej tam gorącą wodę. Delikatnie wymieszaj mąkę z wodą nożem w ten sposób, aby mąkę zagarniać do środka. Ciasto ugniataj, aż zrobi się elastyczne. Potem owiń folią, i zostaw, by odpoczęło.

Krok2:

Składniki na farsz:

~250g szpinaku – świeżego lub mrożonego,

~250g tłustego twarogu,

~2 ząbki czosnku,

~oliwa z oliwy,

~sól,

~pieprz

Jak zrobić farsz?

Umyj świeży szpinak, następnie wrzuć na patelnię wraz z posiekanym czosnkiem i oliwą. Przypraw solą i pieprzem, mrożony szpinak rozmroź, potem podsmaż na oliwę z czosnkiem, aż odparuje z niego większość wody. Na koniec dodaj zmielony twaróg i lekko podsmaż.

Ciasto:

Ciasto pierogowe przełóż na stolnicę obsypaną mąką, rozwałkuj cienko, za pomocą szklanki, noża lub kieliszka wykrawaj okrągłe lub prostokątne placki. Na środek placka nałóż farsz, zawiń i lep pierogi. Zagotuj w garnku wodę, wrzuć na wrzątek pierogi i gotuj 2-3 minuty od ich wypłynięcia. Pierogi najlepiej smakują jak są polane roztopionym masłem lub oliwą z podsmażoną cebulką.  Wielbiciele mięsa mogą je zaserwować polane tłuszczem ze skwarkami lub podsmażoną kiełbaską czy boczkiem. Do farszu świetnie sprawdzają się suszone pomidory, czy drobno pokrojony boczek.

Krok3:

Bardzo popularnym połączeniem jest farsz do pierogów składający się ze szpinaku, oraz sera feta (poniżej przepis) – ciasto należy zrobić tak samo jak w przepisie wyżej.

Do przygotowania pierogów ze szpinakiem i serem feta potrzebne będzie Ci:

~500g szpinaku – świeżego lub mrożonego,

~200g sera feta,

~4 ząbki czosnku

~3 szalotki,

~1 łyżka masła,

~sól,

~pieprz

Jak to zrobić?

Szpinak suchy osusz, a mrożony rozmroź. Na patelni rozgrzej tłuszcz. Dodaj posiekany czosnek, następnie szalotkę, po czym wrzuć szpinak. Wszystko podsmaż przez kilka minut. Dodaj pieprz i posól, szpinak przełóż do miski, dodaj do niego ser feta, następnie wszystko wymieszaj. Farszem nadziej przygotowane pierogi. Gotuj na osolonym wrzątku, wyjąć 2-3minuty po tym, jak pierogi wypłyną. Podaj ze skwarkami, zarumienioną cebulką, lub roztopionym masłem – posypane posiekanym szczypiorkiem lub koperkiem. Polecamy również odsmażane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *